Gökhan DİKTAŞ

 

28. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili

               Ak Parti

Çorlu‘da dünyaya geldim. Çorlu`muzun en eski okullarından biri olan Ali Paşa İlkokulunda eğitim hayatına başladıktan sonra İstanbul Tercüman Kolejinde ilk, orta ve lise öğrenimimi bitirdim. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden Yüksek Lisansımı tamamladım.

Evli ve 2 çocuk babasıyım. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının kurucularından olan Merhum Hasan Diktaş‘ın torunu, siyasi kimliğinin yanı sıra Çorlu Belediye Meclis üyeliğiÇorluspor Kulübü Başkanlığı, Beşiktaş Jimnastik Kulübü divan kurulu üyeliği yapmış olan ve geçtiğimiz yıl ebediyete irtihal eden rahmetli Adnan Diktaş‘ın oğluyum. Bugün aile büyüklerimizden aldığım ilke doğrultusunda Çorlu’muza, bölgemize hizmet etmeye, kazandığımızı bu güzel şehre vermeye devam etmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Ancak hayatın kendisi bir okuldur ve daha öğreneceğimiz çok şey var…

Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım şirkete, iştiraklerimize ve daha da önemlisi nesillerdir hizmet verdiğimiz Çorlu’ya ve Çorlu halkına hak ettikleri değeri sunabilmek adına eğitim öğretim hayatım boyunca ve sonrasında kendimi geliştirmeye devam ettim.

Stratejik planlama konusunda edindiğim yetiler sayesinde; şirket yönetiminde ve insan kaynakları alanlarında bilincimi bir üst seviyeye taşıdım. Gelir gider kaynaklarını daha iyi yönetebilmek ve aynı zamanda çevre bilincini de yitirmemek için sayısız proje ve sosyal sorumluluk etkinliklerine dahil oldum.

Ürün geliştirme alanında aldığım eğitimler ve çalışmalar sayesinde minimum hammaddeyle maksimum ürün elde edinimi konusunda atılımlar gerçekleştirdik. Bu sayede ülkemizin kaynaklarını en verimli şekilde kullanırken aynı zamanda minimum hammadde sayesinde minimum atık elde ederek doğa dostu üretim tesislerine sahip olduk.

İş geliştirme ve iş stratejisi alanındaki çalışmalarımla birlikte istihdam edilen insan kaynağını ve gücünü en verimli kullanabilmeyi sağladım. Bu sayede yetenekli bireyleri yetenekleri doğrultusunda istihdam ederek motivasyon arttırıcı, bu sayede de daha az kaynak harcayan, daha çok verim alan üretim tesislerinin öncüsü olduk.

 

Vekillerimiz ile ilgili bilgiler TBMM web sitesinden alınmıştır.