Faik Öztrak

27. Dönem CHP Tekirdağ Milletvekili

NATO Parlamenter Asamblesi
CHP

Ankara – 1954, A. Orhan, Ayten.

Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İngiltere Birmingham Üniversitesinde Kalkınma Finansmanı alanında yüksek lisans yaptı.

DPT’de uzman, Yıllık Programlar ve Finansman Dairesi Başkanı, İktisadi Planlama Başkanvekili, İktisadi Planlama Genel Müdürü ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. BDDK Başkan Yardımcılığı ve Hazine Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Bir gazetede ekonomi politikaları üzerine köşe yazarlığı yaptı. Çeşitli üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak ders verdi. TÜSİAD-Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumunda direktörlük görevinde bulundu. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne toplanması üzerine yazılan makaleleri yayımlandı.

23, 24, 25 ve 26. Dönemde Tekirdağ Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Avrupa-Akdeniz Parlamento Asamblesi (AKDENİZ-PA) Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Ekonomik ve Mali Konular Komitesi Başkanlığına seçildi. 24. Dönemde NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyesi olarak görev aldı. Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı seçildi. NATO Parlamento Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği yaptı.

İngilizce ve Fransızca bilen Öztrak, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Adres : Halkla İlişkiler Binası 6 .Kat 2 Nolu Banko Oda : C603
Telefon : +90 (312) 420 59 48 +90 (312) 420 59 49
Faks : +90 (312) 420 22 65
E-Posta : faik.oztrak@tbmm.gov.tr

Vekillerimiz ile ilgili bilgiler TBMM web sitesinden alınmıştır.